Odkazy na články a videa
Omrkni, ale klidně i podpoř naše úsií v propagaci petice...

Naše  první video naleznete zde :  

https://youtu.be/4njzQeeUEU8

https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/provoz-na-zavalene-lokalce-z-teplic-do-lovosic-ma-zachrnit-petice-20180621.html


Lidé z okolí lokálky z Teplic do Lovosic, po jejíž části nejezdí vlaky kvůli sesuvem půdy poničeným kolejím, boj o záchranu trati nevzdávají. Na podporu obnovení provozu vznikla nová petice. "Jejím prostřednictvím chceme oslovit širokou veřejnost v rámci celé České republiky a nastínit, že i malé regionální tratě mají smysl," uvedl jeden z hlavních protagonistů petice Jan Vondrouš.

Organizátoři se tak rozhodli poté, kdy vláda vzala svým usnesením na vědomí, že trať se rekonstruovat nebude. "Ovšem argumenty, které vládě předložilo ministerstvo dopravy, se nám zdají liché," řekli organizátoři petice.

Na části trati už téměř pět let nejezdí vlaky, protože ji poškodil sesuv půdy u Dobkoviček. Přestože ministerstvo dopravy letos na jaře v souladu s vládou definitivně zavrhlo plány na obnovu lokálky, dal petičníkům ještě určitou naději ministr Dan Ťok. A to při nedávné návštěvě vlády v Ústeckém kraji.
Zdroj: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/provoz-na-zavalene-lokalce-z-teplic-do-lovosic-ma-zachrnit-petice-20180621.html